Ogłoszenia Duszpasterskie

Zesłanie Ducha Świętego

20 maja 2018

 1. Dzisiaj, po każdej Mszy Św., ks. Kanonik, autor nowej książki, pt. „Eucharystia źródłem życia”, będzie rozprowadzał i podpisywał autorskie egzemplarze, przy zakupie 50% - owy rabat.
 2. W przyszłą niedzielę o godz.11.30 I Komunia Św. W związku z tym, że spodziewamy się  dużej liczby gości, prosimy o uczestniczenie we Mszy św. o innej porze. Plac wokół kościoła będzie zamknięty dla ruchu kołowego. Od godziny 9.30 do 13.30 nie będzie możliwości skorzystania z przykościelnego parkingu!!!
 3. W dniach 02 – 03 czerwca, zapraszamy młodzież na pielgrzymkę do Lednicy. Zapisy w zakrystii lub u s. Adaminy.
 4. Trwa miesiąc maj, a w nim nabożeństwa majowe. Są one odprawiane codziennie o godz. 17.30.
 5. Przez miesiąc maj ofiary zebrane do puszki z „Jałmużną”, za ławkami, będą przeznaczone na: Wakacyjne Dzieło Pomocy Dzieciom „Nadzieja Radości”.
 6. W niedzielę, 03 czerwca o godz. 11.30, Msza Św. w rocznicę I Komunii Św.
 7. Zapraszamy ma mityngi grupy rodzinnej Al – ANON. Pomoc, nadzieja i siła dla rodzin i przyjaciół osób dotkniętych chorobą alkoholową. Spotkania w każdą środę w godz. 19-20.30, w auli „Domu Parafialnego”.  Szczegółowa informacja w gablocie.
 8. Zapraszamy, mężczyzn i młodzieńców na narodową pielgrzymkę na Jasną Górę. U tronu Królowej spotykają się mężczyźni, aby dokonać modlitewnego „Oblężenia Jasnej Góry”. Wyjazd 23 czerwca, powrót 24 czerwca, z noclegiem w Częstochowie. Zapisy w zakrystii. Ilość miejsc ograniczona.
 9. Ognisko Misyjne zaprasza do wzięcia udziału w ogólnopolskiej akcji: PIÓRNIKI DLA AFRYKI. Prosimy chętnych o skompletowanie do końca czerwca piórników szkolnych, wszystkie rzeczy muszą być nowe. Nie zapomnijmy o tym, że ważnym elementem wyposażenia ma być lizak!!! Ma on przynieść dzieciom na misjach ogromną radość.
 10. Polecamy prasę katolicką: „ Niedzielę”, „Gościa Niedzielnego” i „Egzorcystę”.
 11. W tym tygodniu w liturgii:
 • w poniedziałek święto NMP Matki Kościoła - Msze Święte 6.45 9.00 18.00
 • w czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana
 • w sobotę wspomnienie św. Filipa Nereusza

W minionym tygodniu odeszli z naszej wspólnoty parafialnej po nagrodę do Pana: ++ Edward Pędzisz, Marian Garczyński;  módlmy się w ich intencji oraz  za zmarłych ofiarodawców i budowniczych kościoła:  wieczny odpoczynek . .