Ogłoszenia

XXVIII  NIEDZIELA  ZWYKŁA  OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE  

15 październik 2017

  1. W poniedziałek o godz. 19.00, zapraszamy do Domu Katechetycznego na spotkanie formacyjne „Szkoła wiary dla dorosłych i młodzieży”. Zapraszamy tych kto ma odwagę postawić sobie pytanie o stan swojej wiary, tych kto pragnie powrócić do Kościoła, kto zagubił się na życiowych ścieżkach, kto nie ma sił do przezwyciężenia kryzysów osobistych i małżeńskich.
  2. W środę 18 października o godz. 17.00 zapraszamy mieszkańców osiedla „Grygowa”, na modlitwę Różańcową, przy krzyżu, obok fabryki „JADAR”.
  3. Zapraszamy nowych kandydatów do służby ministranckiej. Zebranie dla ministrantów i kandydatów w „Domu katechetycznym” w piątek o godzinie 16.00.
  4. Kontynuujemy miesiąc modlitwy na Różańcu. Zapraszamy codziennie na wspólną modlitwę o godzinie 17.30.
  5.  Polecamy prasę katolicką: „Niedzielę” , „Gościa Niedzielnego” oraz nowy numer „Egzorcysty”.  W sprzedaży są dwie fantastyczne książki: „Jakie jest moje miejsce w rodzinie? Zrozumieć dziecko, aby mu pomóc” i „Uwarunkowania rodzinne obrazem Boga” autorstwa ks. Andrzeja Jasnasa, za jedyne 10 złoty.
  6. Dzisiejsza zbiórka do puszek” jest przeznaczona na „Fundusz Papieski, który finansuje stypendia naukowe dla biednej młodzieży.
  1. W naszej parafii od 15 lat znajduje się siedziba REGII Legionu Maryi pw. Matki Bożej Gietrzwałdzkiej – najwyższej rady Legionu Maryi w Polsce. W sobotę, 21 października, odbędzie się VIII KONGRES LEGIONU MARYI poświęcony 140 rocznicy objawień MB Gietrzwałdzkiej. Legioniści wraz z Kierownikami duchowymi serdecznie zapraszają wszystkich chętnych do uczestnictwa w uroczystej Eucharystii o godz. 10.00 poprzedzonej adoracją N. Sakramentu od godz. 9.00. Szczegóły w gablocie.
  2. Zbliża się miesiąc listopad, uroczystość Wszystkich Świętych i dzień Wspomnienia Wszystkich Wiernych Zmarłych. Kartki wypominkowe w najbliższym tygodniu otrzymacie do skrzynki pocztowej wraz z listem ks. Proboszcza.
  3. W tym tygodniu wspominamy w Liturgii:

- 16 października /poniedziałek/ – św. Jadwigę Śląską.

- 17 października /wtorek/ - św. Ignacego Antiocheńskiego

- 18 października/środa/ - św. Łukasza, ewangelistę

- 20 października/piątek/ - św. Jana Kantego

- 21 października /sobota/ - bł. Jakuba Strzemię

10. W najbliższy wtorem o godz.18.00 w Domu Parafialnym odbędzie się spotkanie młodzieży przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania. 

W minionym tygodniu odeszli z naszej wspólnoty parafialnej po nagrodę do Pana:

+ + Serewa Andrzej, Wąsik Halina;  módlmy się w ich intencji oraz  za zmarłych ofiarodawców i budowniczych kościoła:  wieczny odpoczynek….