Ogłoszenia

 XIX NIEDZIELA ZWYKŁA OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE  

13 sierpnia 2017

  1. We wtorek obchodzimy uroczystość Wniebowzięcia Matki Bożej. Porządek Mszy Św. jak w niedzielę. Przypominamy, że w trakcie Mszy św. o godz. 11.30, ks. Arcybiskup Stanisław Budzik, pragnie podziękować ks. prałatowi Zbigniewowi Kuzi za pracę w naszej wspólnocie parafialnej i oficjalnie wprowadzić  na urząd proboszcza ks. prałata Sławomira Laskowskiego. Serdecznie zapraszamy.
  2. Ofiary zebrane w dniu dzisiejszym na tacę są przeznaczone na pomoc dla Centrum Charytatywnego w Krasnymstawie, prowadzonego przez Caritas naszej diecezji.
  3. Pamiętajmy o apelu Konferencji Episkopatu Polski o podjęcie w miesiącu sierpniu dzieła trzeźwości. W kruchcie kościoła jest wyłożona „Księga trzeźwości”, do której wpisujemy dzieła podjęte w tej intencji.
  4. Organizujemy autobusową pielgrzymkę  na Jasną Górę, na główne Uroczystości 300-lecia Koronacji wizerunku Matki Bożej Częstochowskiej w dn. 25-26 sierpnia . Koszt 150 zł . Zapisy w zakrystii i w kancelarii parafialnej do 13 sierpnia.
  5. W dniach 8-9 września 2017 roku odbędzie się w Lublinie Ogólnopolska Pielgrzymka Osób Niewidomych i Słabowidzących. Przybędzie około 2000 osób. Mamy serdeczną prośbę w imieniu pielgrzymów o ich życzliwe przyjęcie w naszych domach. Pokażmy, że jesteśmy jedną wielką rodziną uczniów Chrystusa, którzy praktykują uczynki miłosierdzia względem ciała, przyjmując podróżujących do domu. Zapisy osób, które są chętne dla przyjęcia pielgrzymów , prowadzimy w zakrystii i w kancelarii parafialnej.
  6. Polecamy prasę katolicką: „Niedzielę”, „Gościa Niedzielnego”  i „Egzorcystę”.
  7. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach, które celebrujemy w naszym kościele w ciągu tygodnia: dzisiaj o 17.30 nabożeństwo Fatimskie, a w środę o godz.18.00 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, intencje możemy zgłaszać w zakrystii lub w kancelarii.
  8. W tym tygodniu patronują nam:

- 14 sierpnia /poniedziałek/ – św. Maksymilian Maria Kolbe, prezbiter i męczennik;  wsp. obowiązkowe

- 15 sierpnia /wtorek/ - uroczystość Wniebowzięcia Matki Bożej

- 17 VIII /czwartek/ - św. Jacka, prezbitera, wspomnienie

  1. W minionym tygodniu odeszły z naszej wspólnoty parafialnej: + Janina Zielenkiewicz i + Lucyna Rudnicka ;  wieczny odpoczynek…