Ogłoszenia

II NIEDZIELA ADWENTU

 10 grudnia 2017

 1. Zapraszamy do uczestniczenia we Mszy św. wotywnej o NMP, zwanej Roratnią. Według tradycji ma ona poprzedzać wszystkie Msze święte, aby pobudzić w nas ducha czuwania. Sprawowana będzie codziennie o godz. 6:00 (oprócz niedziel i 8 grudnia). Zachęcamy dzieci i młodzież do podjęcia adwentowego wysiłku. Szczególnie tych, kto przygotowuje się do I Komunii Świętej i do Bierzmowania. Przynosimy ze sobą świece lub lampiony adwentowe.
 2. Zachęcamy do podjęcia w tym czasie wyrzeczeń i postanowień – np. zachowania wstrzemięźliwości od napojów alkoholowych w duchu wynagrodzenia za grzechy pijaństwa w naszej Ojczyźnie. Za ławkami  wyłożona jest Parafialna Księga Trzeźwości, do której możemy wpisywać swoje zobowiązania abstynenckie na czas określony lub na całe życie.
 1. Rozprowadzamy opłatki na stół wigilijny. Pobłogosławione opłatki i listy prosimy pobrać w kancelarii parafialnej. Każdy roznoszący będzie posiadał ze sobą imienne upoważnienie z parafii.
 1. Ważną przestrzenią adwentowego czuwania jest miłość bliźniego. Propozycji, w których możemy wyrazić naszą troskę o ludzi potrzebujących jest wiele:

- przez cały Adwent będzie zbierana jałmużna  do skarbony , przy głównym wejściu do kościoła, którą przeznaczymy dla ubogich

- przy wejściu do zakrystii znajduje się specjalny kosz na trwałą żywność, którą przekażemy potrzebującym rodzinom

- dzisiaj wspomagamy Kościół za naszą wschodnią granicą w ramach dnia modlitwy i solidarności;

 1. W punkcie księgarskim są do nabycia kartki świąteczne oraz świece Caritas na wigilijny stół. Kupując świece wspomagamy Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom.
 1. W naszej parafii, wieczorna Msza Święta sobotnia jest sprawowana jako niedzielna.Nakazowi uczestniczenia we Mszy Świętej czyni zadość ten, kto bierze w niej udział, gdziekolwiek  jest odprawiana w obrządku katolickim, bądź w sam dzień świąteczny, bądź też wieczorem dnia poprzedzającego” /KPK kan. 1248/. Zatem z perspektywy kościelnego prawa uczestnictwo we Mszy Świętej w sobotę wieczór zawsze wypełnia obowiązek uczestnictwa we Mszy niedzielnej i jednocześnie rozpoczyna świętowanie Dnia Pańskiego, ale nie jest zaproszeniem do leniuchowania, czy zajmowania się rzeczami, które nie licują z chrześcijańskim charakterem tego dnia.
 1. Dzisiaj dzieci ze scholii będą sprzedawały stroiki świąteczne.
 1. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy rekolekcje adwentowe w naszej parafii. Szczegółowy program na stronie internetowej, w gablocie parafialnej i na ulotkach.
 1. Prosimy o zgłaszanie samotnych osób na „Parafialną Wigilię”. Zapisy w zakrystii i w kancelarii parafialnej.
 1. Do Rady Parafialnej weszły następujące osoby: w wyniku wyborów/proszę przeczytać listę/ i z nominacji ks. Proboszcza: ks. Marek Lubelski, s. Adamina i pan Andrzej Włosek. W przyszłą niedzielę na Mszy Św. o godz.10.00 nastąpi zaprzysiężenie Rady, obecność wybranych osób obowiązkowa.
 1. W tym tygodniu wspominamy w Liturgii:

- 14 grudnia /czwartek/ - św. Jana od Krzyża, prezbiter, doktora Kościoła, wspomnienie.

 • W minionym tygodniu odeszli z naszej wspólnoty parafialnej po nagrodę do Pana: + + Piekarz Jan, Witkowska Janina-Teresa;  módlmy się w ich intencji oraz  za zmarłych ofiarodawców i budowniczych kościoła:  wieczny odpoczynek….