Ogłoszenia Duszpasterskie

V Niedziela Wielkiego Postu

18 marca 2018

 1. Dzisiaj o godz. 14.00, w naszej parafii będzie odprawiona Msza Św. dla Stowarzyszenia Rodzin Osób z Zespołem Downa „Ukryty skarb”. Serdecznie zapraszamy, szczególnie osoby zainteresowane tym problemem. Po Mszy Św. spotkanie w Domu Katechetycznym.
 2. Droga Krzyżowa w piątek: o 16.00 dla dzieci, o 16.45 dla dorosłych, o godz. 19.00. dla młodzieży. Ofiary zebrane na tacę w czasie tego nabożeństwa przeznaczymy na zakup kwiatów do Grobu Pańskiego.
 3. We wszystkie niedziele Wielkiego Postu o godz. 30 nabożeństwo „Gorzkie Żale”.
 4. W kaplicy Chrztu funkcjonuje konfesjonał dla osób słabo słyszących.
 5. Są już do kupienia „Chlebki Dobroci” i paschaliki wielkanocne. Takim sposobem włączamy się w dzieła miłosierdzia diecezjalnej „Caritas”.
 6. Prosimy o zakup modlitewników do I Komunii Świętej.
 7. Przypominamy o tym, że w czwartki wieczorem są rozesłani po terytorium naszej parafii „apostołowie Ewangelii”. Spotkanie z nimi jest okazją do radosnego podzielenia się doświadczeniem wiary.
 8. Prasa katolicka: „Gość Niedzielny” i „Niedziela” do nabycia w kruchcie kościoła.
 9. W czwartek o godz. 18.00, w Domu Katechetycznym, spotkanie dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych.
 10. Jutro obchodzimy uroczystość Św. Józefa Oblubieńca NMP. O godz. 18.00 sprawowana będzie Msza św. zbiorowa za wstawiennictwem św. Józefa, zachęcamy do składania intencji. W związku z obchodami Wielkiego Tygodnia ur. Zwiastowania pańskiego została przeniesiona na 9 kwietnia.
 11. Do chorych udamy się z posługą sakramentalną w najbliższą sobotę 24 marca od godz. 9.00, prosimy zgłaszać chorych w zakrystii lub kancelarii do piątki włącznie.
 12. Z inicjatywy św. Jana Pawła II Niedziela Palmowa przeżywana jest jako Światowy Dzień Młodzieży. Zapraszamy młodzież do uczestnictwa w spotkaniu diecezjalnym. 
  W piątek, 23 marca, o godz. 18.00 będzie droga krzyżowa na terenie byłego obozu koncentracyjnego na Majdanku.
  W Niedzielę Palmową o godz. 12.30 na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II odbędzie się spotkanie ewangelizacyjne z udziałem zespołu Full Power Spirit, po którym wyruszy procesja z palmami do archikatedry, gdzie sprawowana będzie o godz. 15.00 uroczysta Msza św. pod przewodnictwem ks. abpa Stanisława Budzika.Serdecznie Zapraszamy.
 13. Przyszła niedziela to Niedziela Męki Pańskiej – Niedziela Palmowa, która wprowadza nas w misterium Wielkiego Tygodnia. Na wszystkich Mszach wsłuchujemy się w Mękę Pana Jezusa i błogosławimy palmy, które dzisiaj można nabyć u p. Tereski w kruchcie kościoła.
 14. W minionym tygodniu odeszli z naszej wspólnoty parafialnej po nagrodę do Pana: + + Zbigniew Tylec, Leokadia Szukaluk, Leopold Ścibura, Halina Okunowska, Krystyna Majzner, Teresa-Kazimiera Chylińska, Stanisława Stępień; módlmy się w ich intencji oraz za zmarłych ofiarodawców i budowniczych kościoła: wieczny odpoczynek….